Szkolenie 'Sukcesja przedsiębiorstwa”

12 lut Szkolenie 'Sukcesja przedsiębiorstwa”

Szanowni Państwo,

w związku z wejściem w życie z dniem 25 listopada 2018 r. ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej – Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie zaprasza wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby dowiedzieć się jak zaplanować i przeprowadzić przekazanie firmy swoim następcom na szkolenie: „Sukcesja przedsiębiorstwa”, które odbędzie się dnia 19 lutego 2019 r. w godz. 13:00-15:00, w siedzibie Cechu Rzemiosł Spożywczych w Krakowie przy ul. Westerplatte 18, (Sala Cechowa I piętro).

Szkolenie poprowadzi radca prawny Wojciech Ulanowski – partner w Kancelarii Prawnej Ulanowski Michoń Majcher Radcowie Prawni s.c. autor i współautor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa spadkowego oraz prawa gospodarczego.

W ramach szkolenia zostaną przedstawione prawne możliwości zaplanowania sukcesji przedsiębiorstwa (przeniesienia przedsiębiorstwa na następców prawnych) i tym samym zapewnienia kontynuacji działalności firmy. Szkolenie obejmie nie tylko problematykę wynikającą z nowej ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, ale także możliwości dokonania sukcesji w oparciu o przepisy prawa spadkowego oraz rozwiązania przekształcenia przedsiębiorstwa w ramach kodeksu spółek handlowych.Ponadto zostaną omówione także możliwości prawne w zakresie podziału majątku przedsiębiorcy pomiędzy członków rodziny, podejmowane celem uniknięcia lub zminimalizowania konfliktów pomiędzy osobą przejmującą firmę a pozostałymi członkami rodziny. Problematyka szkolenia obejmie przy tym charakterystyczne cechy poszczególnych form działalności gospodarczej (indywidualnej działalności, spółki cywilnej, spółek handlowych), które mają istotne znaczenie w przypadku sukcesji.

Zapraszamy na szkolenie.

Z poważaniem

Hubert Stawski

Cech Rzemiosł Spożywczych