Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2018 „Świadomie do celu”

05 paź Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2018 „Świadomie do celu”

Dnia 18 października 2018  w TAURON Arenie przy ul. Stanisława Lema 7 odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu” organizowane przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Zapraszamy od 10 do 14.

W planowanym wydarzeniu weźmie udział około 90 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy, prezentujących ponad 1300 miejsc pracy z różnych branż. W ramach Targów zostanie utworzona specjalna strefa przedsiębiorczości, skierowana do wszystkich osób planujących otworzyć działalność gospodarczą, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego.

W programie ww. wydarzenia zaplanowano również organizację warsztatów, skierowanych do osób zainteresowanych otworzeniem i prowadzeniem firmy. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z warunkami i zasadami otrzymania dotacji na otworzenie działalności gospodarczej oraz uzyskać rady jak uzupełnić wniosek, poznać aktualnie obowiązujące przepisy związane z obowiązkiem opłacania składek ZUS, ich wysokością oraz warunkami skorzystania z ulgi na start, jak również zapoznać się z obowiązkami przyszłych przedsiębiorców względem US.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram warsztatów, które zostaną podzielone na 3 panele:

 

Panel I – godz. 10.30 – 11.30 – warsztaty „Zasady, warunki i kwoty dofinansowania do działalności gospodarczej w ramach projektów Unijnych”, które poprowadzą specjalista z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a także pracownik Grodzkiego Urzędu Pracy.  Głównym celem warsztatów jest zaprezentowanie osobom bezrobotnym warunków i zasad ubiegania się o dofinansowanie, a także przedstawienie praktycznych porad związanych z uzupełnianiem wniosku.

Panel II – godz. 11.45 – 12.15 – warsztaty prowadzone przez specjalistę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: „Działalność gospodarcza – ulga na start, preferencyjne składki – warunki, uprawnienia, skutki”. Uczestnicy wykładu zostaną zaznajomieni z aktualnie obowiązującymi przepisami związanymi z obowiązkiem opłacania składek ZUS, ich wysokością oraz warunkami skorzystania z ulgi na start.

Panel III – godz. 12.30 – 13.45 – warsztaty przedstawiciela Urzędu Skarbowego: „Obowiązki podatnika w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej”. Głównym celem wykładu jest przedstawienie przyszłym przedsiębiorcom zobowiązań względem US jakie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej oraz przekazanie uczestnikom wiedzy związanej z przepisami dotyczącymi form opodatkowania dochodów.

W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. W tym celu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej www.gupkrakow.pl w zakładce aktualności, a także w siedzibie tut. Urzędu (pok. 200). Podpisane zgłoszenie należy przesłać na adres: targi@gupkrakow.pl lub przekazać pracownikom pośrednictwa pracy pok. 200, 100 lub 101. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje w sprawie warsztatów można uzyskać również pod numerem 12 68 68 252, 12 68 68 257.

Udział w Targach Pracy jest całkowicie bezpłatny.

Dowiedz się więcej

 
Zobacz opis i plan Targów >
Zobacz plakat >